Duży hall – jak go wykończyć?

      2 komentarze do Duży hall – jak go wykończyć?

W każdym mieszkaniu, a szczególnie w tych nowoczesnych przestronnych, mamy do czynienia z hallami lub korytarzami, z którymi nie zawsze mamy pomysł na to, co zrobić. Odpowiedź jednak nie jest trudna, ważne, by wiedzieć, czego z nimi nie robić, aby całość nie była przygnębiająca czy wręcz odstręczająca potencjalnych gości. Warto pamiętać, aby nie stosować w nich – szczególnie w przypadku tych wąskich i ciasnych korytarzy – ciemnych kolorów na ścianach, ponieważ będą zmniejszać jeszcze przestrzeń i zawężać ją. Warto również dzisiaj rezygnować z niemodnych już płytek układanych w czarno-białą szachownicę.

Wprowadź do wnętrza światło

Najlepiej sprawdzi się w przypadku przedpokoju kolor zdecydowanie od zawsze uniwersalny – biel. Małe i wąskie przejścia poszerzy i rozświetli, a dużym nada odpowiedniej elegancji oraz ciekawego wyglądu. Na ścianach można powiesić ramki ze zdjęciami, mogą się znaleźć na nich również poziomo posadowione lustra, które sprawią, że przestrzeń będzie się wydawała jeszcze większa.

Zaszalej!

Nie musisz się ograniczać – dzisiaj każdy nowatorski pomysł jest w cenie. W przypadku korytarzy oraz halli świetnie sprawdzają się kamienne okładziny, które sprawiają, że wnętrze prezentuje się zupełnie inaczej, niż wszystkie inne. Najlepiej, aby okładzina była w jasnych kolorach, a podłoga równie bez wyrazu – wtedy będziemy mieć do czynienia z dobrym, całościowym efektem. Jeśli decydujemy się na przykład na naturalny kolor cegły, warto zestawić je z białymi, drewnianymi elementami – na przykład paneli czy ramek na zdjęcia.

2 myśli “Duży hall – jak go wykończyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *