Jakie blaty kuchenne najlepiej wybrać?

      3 komentarze do Jakie blaty kuchenne najlepiej wybrać?

Wiele z nas w kuchni spędza naprawdę sporo czasu nie tylko z czystej przyjemności, ale głównie z obowiązku. Dlatego właśnie wyposażenie kuchni powinno być szczególnie solidnie wykonane, aby mieć pewność, że raz zakupione do kuchni meble nie trzeba będzie za chwilę wymieniać ponownie. W sklepach mamy naprawdę szeroka ofertę różnorodnych blatów kuchennych, począwszy od drewnianych, przez laminowane, aż po szklane.

Szklane blaty – czy to się sprawdza?

Blaty wykonane ze szkła są jednymi z rzadziej spotykanych ze względu na bycie nowością na polskim rynku. Ze względu na swój wygląd znakomicie prezentują się szczególnie w niewielkich rozmiarów kuchniach. Sam materiał, z jakiego jest wykonany, jest odporny na wilgoć oraz na nawet bardzo wysokie temperatury, co sprawia, że w kuchni sprawdza się rewelacyjnie. Matowe szkło jest w dodatku proste w utrzymaniu czystości, maskuje również drobne zanieczyszczenia, a ponadto jest odporne nawet na zarysowania.

Żywiczne blaty kuchenne

W kuchniach takie rozwiązanie spotykane jest z rzadka ze względu na swój status luksusowego dodatku do kuchni. Żywica odporna jest na wszystkie szkodliwe warunki zewnętrzne, takie jak temperatury, wilgoć, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, działanie kwasów. Jego cena jest jednak zwykle bardzo wysoka ze względu na surowiec.

Bardziej uniwersalnymi blatami będą te wykonane z drewna – uniwersalne, o ciekawych odcieniach i sporych możliwościach aranżacyjnych oraz laminowane, w przypadku których należy uważać na ich ranty, aby nie uległy zniszczeniu, gdyż wtedy mogą chłonąć wilgoć.

3 myśli “Jakie blaty kuchenne najlepiej wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *