Paleniska jako wyraz nowoczesnej architektury ogrodowej

      2 komentarze do Paleniska jako wyraz nowoczesnej architektury ogrodowej

W naszych nowoczesnych i coraz ciekawiej aranżowanych ogrodach oraz zieleńcach można znaleźć coraz nowsze i różnorodne przedmioty, które mają sprawić, że otaczająca nas zieleń będzie nie tylko atrakcyjniejsza dla oka, ale która również będzie zachęcała do dłuższego pozostawania na świeżym powietrzu. Wśród najnowszych trendów należy wymienić paleniska, które stanowią jedne z centralnych punktów każdego nowocześnie zaaranżowanego ogrodu. Symbolizują wieczny ogień, który ma się palić w domach, podtrzymywany przez wszystkich mieszkających tam domowników. Poza tym stanowi on dzisiaj niesamowity i niemal już dzisiaj niezastąpiony element dekoracyjny.

Jakie kształty wybierać?

Wszystko zależeć będzie od kształtu oraz stylu i sposobu zagospodarowania naszego ogrodu. Najbardziej tradycyjną formą paleniska jest forma okrągła, przypominająca nieco oprawę zniczy olimpijskich podczas igrzysk sportowych rozgrywanych w antycznych krainach. Nie odmienną i bardziej interesującą ich formą będą wycinane w różnych kształtach historie, opowiadające o różnych wydarzeniach.

Dlaczego stawiamy na paleniska?

Paleniska, chociaż znane w zasadzie od zawsze, dopiero teraz wracają do łask. Zawsze kojarzyły się jednak z dobrem orz bezpieczeństwem, dlatego stanowią świetną ozdobę w zasadzie każdego ogrodu, w którym lubimy przebywać oraz w którym chcemy, aby inni również chętnie przebywali. To, jaki kształt paleniska wybierzemy, powinno zależeć oczywiście od naszych preferencji, ale również na przykład od wielkości ogrodu czy wyglądu mebli ogrodowych.

2 myśli “Paleniska jako wyraz nowoczesnej architektury ogrodowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *