W jaki sposób stosować we wnętrzach ciemne kolory?

      2 komentarze do W jaki sposób stosować we wnętrzach ciemne kolory?

Każdemu z nas ciemne kolory stosowane w tym sezonie we wnętrzach kojarzą się z czymś innym. W większości jednak sprawiają one wrażenie przytulnych, ale jednocześnie nieco tajemniczych oraz eleganckich, przeznaczonych dla wyszukanych pomieszczeń oraz przy akompaniamencie odpowiednie dobranych mebli i dodatków. Trzeba uważać, ponieważ w prosty sposób można takie mieszkanie zamienić w nieprzytulną norę. Warto więc zwrócić uwagę na kilka elementów.

Używaj nietuzinkowych elementów

Kto powiedział, że na ścianach na przykład w sypialni może pojawić się jedynie zwykła farba albo tapeta czy obrazy? W dzisiejszym świecie aranżowania wnętrz można dosłownie wszystko, dlatego znajdzie się w nowoczesnych wnętrzach również miejsce na ceramiczne płytki, koniecznie w ciemnych kolorach, ale błyszczące – wtedy będą odbijać światło zarówno sztuczne, jaki naturalne, dając wrażenie poświaty. Jeśli decydujesz się na pokrycie ścian farbami, korzystaj jednocześnie z matowych oraz satynowych, które stosowane jednocześnie będą przedstawiały bardzo ciekawą grę światła i cieni.

Gdzie można stosować ciemne kolory?

Chciałoby się powiedzieć, że wszędzie, jeśli kompozycja jest odpowiednio zrównoważona, jednak nie to jest najistotniejsze – ciemne kolory najlepiej sprawdzą się w miejscach, które chcemy, aby były nieco tajemnicze, a przy tym przytulne, a więc w sypialni oraz w pomieszczeniach najbardziej reprezentacyjnych dla całego domu czy mieszkania, a więc w salonie. Raczej nie sprawdzi się za to w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka.

2 myśli “W jaki sposób stosować we wnętrzach ciemne kolory?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *